niedziela, 3 lipca 2016

Lauren Kate ,,Upadli" tom 1.

                      


Oto moja propozycja na dziś. Zetknęłam się z tą książką, bo szczerze powiem, że nie mam już co czytać, a czasem lubię książki o Aniołach, Demonach itp. 
Notatka od wydawnictwa jest następująca:
,, Gdybyście nie mogli być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem? 
Para kochanków.
Starożytna wojna.
Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.
Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.
W Danieli Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Lucy Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscy, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery. 
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Lucy - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się jaką tajemnicę ukrywa Daniel... Nawet gdyby miało to ją zabić.''

Jak wspomniałam na początku lubię książki o aniołach, demonach i innych biblijnych wydarzeniach, a ta książka właśnie taka jest. 
Na samym początku powiem, że prawie do samego końca książki nic nie wiemy. Nie wiemy kim jest Lucy oprócz tego, że trafiła do poprawczaka za coś czego nie za bardzo pamięta. Poznajmy dziwnych dzieciaków tam uczących się i poznajemy Daniela, który trzyma się na dystans. Również pojawia się tam postać Cama, który, też jest bardzo tajemniczy i którego Lucy darzy również dziwnym niewytłumaczalnym uczuciem. Do samego końca nie wiadomo dlaczego... Jednak jest to pierwsza część i akurat jestem w trakcie czytania drugiej części. 
Dopiero na końcu wiele się wyjaśnia, ale nie wszystko, jednak daje nam już obraz lepszego rozumienia całej tej sytuacji. 
Poza tym, że jest strasznie dużo opisów i książka trochę się ciągnie to jest bardzo ciekawa i na pewno przeczytam resztę części. 

Oprócz miłości pojawia się tam dużo wątków biblijnych oraz oczywiście śmierć różnych osób. Są tam ludzie, demony oraz inne stwory, ale przede wszystkim najważniejsza i najbardziej zagadkowa jest postać Lucy. Podejrzewam, że dopiero na końcu serii wyjaśni się jaka jest jej rola w całej tej historii. 

Z oceną poczekam na sam koniec całej serii, ponieważ trudno ocenić książkę gdy jest jeszcze tyle niewiadomych. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz