wtorek, 23 sierpnia 2016

Colleen Hoover, Tarryn Fisher ,,Never Never"


                    

Kolejna książka autorki Collen Hoover tym razem ze współautorką Tarryn. Mimo, że czytałam różne opinie na temat tej książki, ja osobiście uważam, że jest rewelacyjna.
To czego możemy się dowiedzieć od wydawnictwa: 
,,Nie kocham cię.
Nic a nic.
I nie pokocham.
Nigdy, przenigdy.
Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charile i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości. 
Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie... że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest szokująca, że tylko zapomnienie chroni ich przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic. 
On zrobi wszystko by wskrzesić wspomnienia.
Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.
Nigdy nie zapominaj, że to ja jako pierwszy cię pocałowałem
Nigdy nie zapominaj, że będziesz ostatnią, którą pocałuję.
I nigdy nie przestawaj mnie kochać.
Nigdy."


       Co zrobić gdy stoisz w szkole, pośród rówieśników klasie i nie wiesz jak się nazywasz, nie wiesz jak wyglądasz, co to jest za szkoła, kim są ci ludzie.. wszyscy cie znają, wiedzą wszystko a ty w swoim umyśle nie masz żadnych wspomnień związanych z własną osobą, ani w żadną bliską osobą? 
Mimo to pamiętasz jak obsługiwać smartfon, wiesz jak się prowadzi samochód i pamiętasz znane piosenki... Tak właśnie ponajemy Charlie. Nie wiemy nic, tak jak ona, ponieważ książka jest pisana z pierwszej osoby. Za chwilę do wielkiej zagadki dołącza Silas, któremu przydarzyło się dokładnie to samo. Wiedzą, że są parą, ponieważ koledzy ze szkoły tak ich postrzegają, ale nie znają siebie wzajemnie. 
Nasi bohaterowie zaczynają szukać wskazówek. Po kawałku odkrywają swoją przeszłość z notatek, fotografii, dzienników, za ale nie potrafią odpowiedzieć na pytanie co się stało? Dlaczego oboje nic nie pamiętają. Szukając części układanek dostrzegają, że mimo tego, że są sobie obcy czują więź między nimi. Czują fale gorąca gdy ich dłonie się stykają. To może mieć jakiś sens... Czy wzajemna miłość i to, że są sobie przeznaczeni ma jakieś znaczenie? 
Gdy dowiadują się, że ich rodziny darzą się wzajemną nienawiścią od kilku lat, dochodzą do wniosku, że to również ma ogromne znaczenie... 

Fenomenalna książka, trochę taka Science Fiction, ale wciągająca. Czytając ją nie mogłam się oderwać, zastanawiałam się: i co dalej... i co dalej.. czy znajdą odpowiedź dlaczego stracili pamięć?? Odpowiedzi oczywiście nie udzielę.. :)
Co do bohaterów.. uwielbiam Silasa, porostu romantyk jakich mało. Dla Charlie zrobiłby wszystko i to od niego bije ta wielka miłość mimo, że nie zna Charlie czuje, że jest mu przeznaczona. Charlie to buntowniczka, wciąż nie do końca ufa Silasowi. Wzbrania się przed nim, unika jego wzroku i choć w myślach mówi zupełnie co innego, tak jej zachowanie jest wręcz odpychające. Mimo to razem dążą do rozwiązania zagadki. 

Książka do samego końca trzyma w napięciu i fajnie jest, że my czytelnicy może przeczytać dwie różne perspektywy. Zarówno z punku widzenia Charlie jak i Silasa. 
Polecam 

Ocena 9/10 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz