wtorek, 13 września 2016

Paula Hawkins ,,Dziewczyna z pociągu"
Aby oderwać  się trochę od romansów, polecono mi podobno fenomenalną książkę jaką jest psychologiczny thriller ,,Dziewczyna z pociągu". 
,,Rachel każdego rana dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna jej się nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa, jak oni.
Aż do dzisiaj...
Nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. 
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Przekonają się, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu"

Osobiście lubię thrillery, przeczytałam mnóstwo powieści Harlana Cobena, jednak z tą autorką spotykam się pierwszy raz. Książka była przeciętna. 
Życie Rachel to pasmo nieszczęść. Rachel spędza czas tylko na piciu i obserwowaniu pewnego domu. Nadała imiona jego mieszkańcom i zachowuje się jakby ich znała. Wymyśliła sobie ich całą historię. 
Na początku książka strasznie się wlecze. Rachel pije do nieprzytomności, wstaje rano jedzie pociągiem i znów pije. 
Oczywiście jak to w kryminałach dzieje się coś złego. Ale Rachel nawet nic nie pamięta, bo jak zwykle jest pijana. Wie, że miała coś z tym wspólnego, ma jakieś przebłyski w pamięci, ale nie wie czy to tylko jej wyobraźnia czy jednak dokładnie pamięta. 
Rachel użala się nad swoim życiem, straciła męża. Znaczy.. On ma już nową rodzinę, a ona nie może się z tym pogodzić. Zawsze po alkoholu wydzwania do niego, albo zostawia mu mnóstwo wiadomości. 
Po tragicznych wydarzeniach kobieta wreszcie ma okazję się czymś zając, chcę rozwiązać zagadkę, jednak nie jest ani wiarygodnym świadkiem na policji, ani nikim znajomym dla ludzi, których dotknęła ta tragedia, dlatego co robi Rachel? Kłamie. Musi coś wymyślić, żeby jej uwierzyli. 
Zakończenie i rozwikłanie zagadki jest szalenie zaskakujące i naprawdę dopiero pod koniec książki akcja nabiera tempa. 
Wiem, że w kinach pojawi się film i chętnie się na niego wybiorę, nawet jeżeli znam zakończenie ciekawa jestem tak ta powieść zostanie zobrazowana. 

Ocena 6/10  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz