środa, 21 września 2016

Jennifer L. Armentrout ,,Ognisty pocałunek"


Moja  propozycja na dziś, to demoniczna powieść Jennifer L. Armentrout. 
,,Ognisty pocałunek", Krótko o czym jest książka. 
,,Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowana wśród strażników - gargulców - których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi - Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Poznaje Rotha - wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna jej wszystkie tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce - zwłaszcza, kiedy cała sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy. 
Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawieniem się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej związek z Zaynem... a także naznaczą ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata." Tyle od wydawnictwa. 

Książka rewelacyjna. Nie da się inaczej tego opisać. 
Niby historia oklepana, demony, gargulce i inne anioły. Jednak ta książka porywa. 
Layla widzi dusze. Odczuwa silne pragnienie aby je wchłonąć, jednak wzbrania się. Od małej dziewczynki zakochana jest w Zaynie, strażniku, z którym nic ją nie może łączyć, a Zayne cały czas ją traktuje jak małą siostrzyczkę. 
Jedyną normalnością jaka jej pozostała jest szkoła. Chodzi do niej, ma zwykłych przyjaciół - ludzi i jakoś stara się żyć. Gdy nagle w jej życiu pojawia się Roth. Wcześniej go widziała, wystraszyła się go na amen, a tu zjawia się on w jej szkole jako uczeń. 
Layla cały czas droczy się z Rothem. Nie pojmuje dlaczego jej się tak uczepił. Tylko również ją pociągał. Jego tatuaże się poruszały, a Bambi była niesamowita. 
Layla powoli zaczyna odkrywać kolejne fragmenty układanki, w której staje się główną jej częścią. Odkrywa, że zagraża jej śmiertelne niebezpieczeństwo i może stać się również narzędziem, do apokalipsy na ziemi. 
Autorka rewelacyjnie przedstawiła postać Rotha. Demoniczny charakterek, a momenty docinania sobie z Laylą było wprost mieszanką wybuchową. Oczywiście nie zabrakło scen lekko pikantnych:)
Cała fabuła też mi się podobało. Nie zabrakło napięcia, akcja goniła akcję, a samo zakończenie było tak zaskakujące, że nie mogłam pojąć "CO?" ,,ALE JAK TO?". 
Moja ulubiona postać Roth!! 
Nie będę więcej zdradzać, bo naprawdę nie ma co więcej pisać, książka jakiej dawno nie czytałam. 


Polecam, polecam i polecam!! 10/10 3 komentarze:

 1. Dawno nie czytałam książki gdzie bohaterka była by tak pusta i tak niezdecydowana. Strasznie działała mi na nerwy. Nie rozumiałam jej i nie mogłam się wczuć tak jak Ty się wczułaś. Roth - owszem cudny i uwielbiam Bambi. Niestety jednak całość mnie nie zachwyciła i nie sięgnęłam po kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam książki gdzie bohaterka była by tak pusta i tak niezdecydowana. Strasznie działała mi na nerwy. Nie rozumiałam jej i nie mogłam się wczuć tak jak Ty się wczułaś. Roth - owszem cudny i uwielbiam Bambi. Niestety jednak całość mnie nie zachwyciła i nie sięgnęłam po kolejny tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz racje, owszem bohaterka mnie również wkurzała. Była tak niezdecydowana, że się w głowie nie mieści, jednak kolejne części już są lepsze. Mimo wszystko ostatnia część jest najlepsza.

  Jak jednak skusisz się na kolejne części, mam nadzieje, że się nie zawiedziesz. Chociaż muszę przyznać, że to jest jednak najsłabsza seria tej autorki, aczkolwiek jakiś urok w sobie ma :)

  OdpowiedzUsuń