poniedziałek, 3 marca 2014

Judith McNaught "Whitney, moja miłość"


                             
         

Jest to druga książka tej autorki i byłam bardzo mile zaskoczona, generalnie nie czytam książek, gdzie akcja toczy się w XVII czy XVIII wieku, ale do tej książki na pewno jeszcze nie raz powrócę. 
Akcja powieści toczy się w Londynie, młodziutka Whitney jest bardzo zauroczona Paulem, obiecuje mu, że on zostanie jej mężem. Swoim kontrowersyjnym zachowaniem i temperamentem nie jest kojarzona zbyt dobrze. W tamtych czasach reputacja i opinia ludzi jest na porządku dziennym. Wujostwo wywozi młodą Whitney do Paryża i tam spędza kolejne lata swojego życia myśląc i żyjąc nadzieją na to, że wróci do ukochanego Paula. W Paryżu Whitney odnosi towarzyski sukces po czym wraca do Anglii. Nie świadoma bankructwa swojego ojca dowiaduje się, że ojciec "sprzedał" jej rękę księciu Claymore. Książe jest przystojnym i bogatym, dżentelmenem, jest również bardzo apodyktyczny, ale kochał Whitney i już od dawna ją sobie upatrzył. Zrobiłby dla niej wszystko. Od tego momentu życie Whitney zmienia się diametralnie. 
Powieść jest fenomenalna, jedna z moich ulubionych książek. Wciągająca i poruszająca, możemy się dowiedzieć się dużo o tradycji tamtych czasów. Czasów debiutów młodych dziewczyn na Londyńskich salonach i to jak reputacja wpływa na wizerunek człowieka. Tam ludzie żyją tylko plotkami i nie daj Boże, któraś z dziewczyn byłaby sam na sam z mężczyzną bez przyzwoitki. Genialna książka, polecam!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz